Na osiedlu tym Spółdzielnia posiada 24 budynki, wszystkie zlokalizowane są przy ulicy Koziej. Dla łatwiejszego rozróżnienia ustalono dla każdego rzędu budynków inną kolorystykę. Jest zatem rząd budynków „żółtych” - od strony ul. Sarni Potok, rząd środkowy jest w odcieniach zieleni, a skrajny od strony wzgórza Trzy Lipki w odcieniach brązowo-pomarańczowych.
Wzgórze Trzy Lipki położone jest 386 m n.p.m. W 1645 r. miała miejsce krwawa potyczka z oddziałem szwedzkim ciągnącym na Bielsko. W wyniku tej potyczki ucierpiał porastający wzgórze las lipowy, z którego zachowały się jedynie 4 lipy. Jedna z nich także uległa zniszczeniu po uderzeniu pioruna, pozostały jedynie trzy. W 1939 r. i te ostatnie 3 lipy zostały wycięte, by nie służyły jako punkt orientacyjny dla wroga. W 1945 r. posadzono nowe lipy, zostały one jednakże zniszczone przez wandali. Na wzgórzu Trzy Lipki znajduje się obecnie stalowy Krzyż Trzeciego Tysiąclecia, ważący 17 ton i wysoki na 40 m, widoczny z wielu części miasta. Z osiedla Sarni Stok, drogą wśród pól, można swobodnie dojść do wzgórza Trzy Lipki, podziwiając po drodze faunę i florę, a ze wzgórza panoramę okalających miasto gór oraz widok miasta i okolic. Przy sprzyjającej pogodzie, oprócz przepięknej panoramy w promieniu niemal 3600 można podziwiać nie tylko Beskid Mały i Beskid Śląski ale też szczyty Beskidu Żywieckiego a nawet Tatr. Patrząc w przeciwnym kierunku ujrzymy delikatne zarysy jeziora Goczałkowickiego.
Z przeciwległej strony osiedle zamyka nowa ulica Sarni Potok, która zdecydowanie ograniczyła ruch samochodów na ul. Koziej.
Budynek usytuowany jest przy skrzyżowaniu ul. Koziej i Sarni Stok. Wzniesiony przez firmy budowlane z mieszkaniami dla pracowników, następnie przekazany do Spółdzielni. Od strony północno-zachodniej widok na ogródki działkowe i stary las liściasty.
![]() |
![]() |
Pierwszy budynek Spółdzielni od wjazdu na osiedle od strony centrum handlowego „Sarni Stok”, w rzędzie budynków „żółtych”. Na ostatnim piętrze znajdują się mieszkania dwupoziomowe. Obok niedawno wykonane miejsca postojowe dla tego i sąsiednich budynków. Bliskie sąsiedztwo ogródków działkowych.
![]() |
![]() |
Budynek skrajny w rzędzie „pomarańczowo-brązowym”. Wzdłuż ściany szczytowej drogą, a potem ścieżką, można dojść na wzgórze Trzy Lipki. Tuż za budynkami developera rozległe tereny niezabudowane. Przyległy duży parking.
![]() |
![]() |
Od strony ul. Koziej duże tarasy dla mieszkań parterowych, a na ostatniej kondygnacji mieszkania dwupoziomowe. Budynek oddzielony od ul. Koziej rzędem brzóz, które w lecie stanowią ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.
![]() |
![]() |