Nasze zasoby
Nasze zasoby
Nasze zasoby
Nasze zasoby
Nasze zasoby
Nasze zasoby
Nasze zasoby
Nasze zasoby

Na osiedlu tym Spółdzielnia posiada 24 budynki, wszystkie zlokalizowane są przy ulicy Koziej. Dla łatwiejszego rozróżnienia ustalono dla każdego rzędu budynków inną kolorystykę. Jest zatem rząd budynków „żółtych” - od strony ul. Sarni Potok, rząd środkowy jest w odcieniach zieleni, a skrajny od strony wzgórza Trzy Lipki w odcieniach brązowo-pomarańczowych.


Wzgórze Trzy Lipki położone jest 386 m n.p.m. W 1645 r. miała miejsce krwawa potyczka z oddziałem szwedzkim ciągnącym na Bielsko. W wyniku tej potyczki ucierpiał porastający wzgórze las lipowy, z którego zachowały się jedynie 4 lipy. Jedna z nich także uległa zniszczeniu po uderzeniu pioruna, pozostały jedynie trzy. W 1939 r. i te ostatnie 3 lipy zostały wycięte, by nie służyły jako punkt orientacyjny dla wroga. W 1945 r. posadzono nowe lipy, zostały one jednakże zniszczone przez wandali. Na wzgórzu Trzy Lipki znajduje się obecnie stalowy Krzyż Trzeciego Tysiąclecia, ważący 17 ton i wysoki na 40 m, widoczny z wielu części miasta. Z osiedla Sarni Stok, drogą wśród pól, można swobodnie dojść do wzgórza Trzy Lipki, podziwiając po drodze faunę i florę, a ze wzgórza panoramę okalających miasto gór oraz widok miasta i okolic. Przy sprzyjającej pogodzie, oprócz przepięknej panoramy w promieniu niemal 3600 można podziwiać nie tylko Beskid Mały i Beskid Śląski ale też szczyty Beskidu Żywieckiego a nawet Tatr. Patrząc w przeciwnym kierunku ujrzymy delikatne zarysy jeziora Goczałkowickiego.


Z przeciwległej strony osiedle zamyka nowa ulica Sarni Potok, która zdecydowanie ograniczyła ruch samochodów na ul. Koziej.

Budynek usytuowany jest przy skrzyżowaniu ul. Koziej i Sarni Stok. Wzniesiony przez firmy budowlane z mieszkaniami dla pracowników, następnie przekazany do Spółdzielni. Od strony północno-zachodniej widok na ogródki działkowe i stary las liściasty.

Pierwszy budynek Spółdzielni od wjazdu na osiedle od strony centrum handlowego „Sarni Stok”, w rzędzie budynków „żółtych”. Na ostatnim piętrze znajdują się mieszkania dwupoziomowe. Obok niedawno wykonane miejsca postojowe dla tego i sąsiednich budynków. Bliskie sąsiedztwo ogródków działkowych.

Budynek skrajny w rzędzie „pomarańczowo-brązowym”. Wzdłuż ściany szczytowej drogą, a potem ścieżką, można dojść na wzgórze Trzy Lipki. Tuż za budynkami developera rozległe tereny niezabudowane. Przyległy duży parking.

Od strony ul. Koziej duże tarasy dla mieszkań parterowych, a na ostatniej kondygnacji mieszkania dwupoziomowe. Budynek oddzielony od ul. Koziej rzędem brzóz, które w lecie stanowią ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.